Recept: Parené buchty z domácej pekárne:

Suroviny

Recept na Parené buchty z domácej pekárne - suroviny:

• 1/2 kg hrubej múky
• 7 g sušeného alebo 1/2 kocky čerstvého droždia
• soľ
• mlieko
• 1 vajce
• 1 ČL cukru
• maslo

Postup

Recept na Parené buchty z domácej pekárne - postup:

Na spodok nádoby pekárne dáme mlieko (s rozmiešaným čerstvým droždím), vajce, soľ, cukor. Zasypeme múkou a ak sme nepoužili čerstvé droždie, tak na vrch dáme sušené droždie.
Na pekárni nastavíme program na miesenie cesta a necháme spracovať. Keď cesto pekne nakysne, tak ho opatrne vyberieme, tak aby sa nepotrhalo, dáme na pomúčenú dosku a porozťahujeme ručne, prípadne za pomoci valčeka na cesto hrubé cca 1,5 cm. Povykrajujeme pohárom buchty a necháme pekne vykysnúť. Musí tam byť teplo.
Kto chce mať parené buchty plnené lekvárom, tak musí cesto mat cca 1cm hrubé, povykrajuje pohárom párny počet koliesok, postupne naplní jedno koliesko lekvárom a druhé priloží a dobre popritláča.
Keď sú buchty pekne nakysnuté dáme ich pariť na 10 - 12 minút.
Po vybratí ich dáme do nádoby, kde ich budeme skladovať a ponatierame ich rozpusteným maslom, aby sa nezlepili.

Podávame potreté maslom, prípadne maslovou vodou, práškovým cukrom, kto má rád môže si posypať namletým makom, grankom a pod.

Dobrú chuť!


Komentáre (2):

Spravila som tiež také krásne buchty ako sú na obrázku. To miesenie v tej pekárničke je super, doporučujem Vložené: Evka (10 Mar 2013)

Tak toto je vynikajúce, úplne super buchty. Zvládla som to na jednotku a sú naozaj chutné. A nezabudnite, výborné buchty sú aj s tvarohom. Vložené: Janka (29 Nov 2012)

 

Recepty:

Hodnotenie: 2.2/5 (83 hlasov )

 Ďalšie recepty v tejto kategórii:

Syrové jednohubky zdobené zeleninou a ovocím Zemiakové placky - zemiaková baba Praženica z čerstvých húb Falošný tatarák pre vegetariánov Hubový perkelt